حمایت کریدور در ارائه خدمات مشاوره بیمه‌تامین‌اجتماعی، مالیاتی و حقوقی برای شرکت‌های نانویی و دانش‌بنیان نجات بخش بوده است.

در پی درخواست‌های مکرر شرکت‌های فعال در حوزه فناوری به منظور بهره‌مندی از خدمات و حمایت‌ها در حوزه هیات‌های حل اختلاف مالیاتی و بیمه تامین اجتماعی، موسسه خدمات توسعه فناوری تا بازار ایرانیان (کریدور) در کنار ارائه خدمات مشاوره حقوقی این امکان را مهیا نمود تا کلیه شرکت‌های دانش‌بنیان و نانویی که در زمینه مالیاتی و بیمه تامین اجتماعی به مشکل برمی‌خورند بتوانند از بسته خدمات ویژه‌ای استفاده نمایند.

با توجه به نیاز شرکت‌ها و تجمیع نظرات مشاوران، خدمات و حمایت‌های مربوط به جرائم مالیاتی و بیمه تامین اجتماعی که در سال 96 به سبد خدماتی کریدور اضافه گردید شامل موارد زیر می‌باشد:

  • جلسه مشاوره حضوری و ارائه راهکارهای مالیاتی و بیمه تامین اجتماعی

  • مطالعه پرونده و بررسی مدارک و مستندات هر شرکت و ارائه گزارش از وضعیت مالی شرکت

  • تنظیم لایحه برای کاهش و یا بخشش جرایم مالیاتی و بیمه تامین اجتماعی

  • حضور در هیات‌های حل اختلاف در صورت لزوم و با توجه به شرایط پرونده ارجاع شده به سازمان امور مالیاتی و یا سازمان بیمه تامین اجتماعی

از زمان آغاز ارائه خدمات در زمینه هیات‌های حل اختلاف بیمه‌ای و مالیاتی تا دی ماه 96 تعداد 37 شرکت از این خدمات استفاده کردند که میزان حق بیمه و مالیاتی به همراه جرایم تعلق گرفته به این شرکت‌ها معادل 72،901،000،000 ریال بوده است که از طریق مشاوران و کارگزاران پیشخوان مشاوره کریدور منجر به بخشش جرایم به میزان 58،734،000،000 ریال گردید. قابل ذکر است که تعداد 8 پرونده مالیاتی و بیمه تامین اجتماعی با میزان جریمه کلی 5،610،000،000 ریال نیز در حال پیگیری و تنظیم لایحه توسط مشاوران کریدور می‌باشد. 

همچنین گفتنی است که از بین 33 مورد درخواست مشاوره حقوقی که به منظور ویرایش و تدوین قراردادها (مالکیت فکری، شراکت، فروش، اعطای نمایندگی و ...) به کریدور ارجاع شده‌است، 18 پرونده به توافق نهایی و امضای طرفین رسیده است و تعداد 7 مورد نیز در حال تنظیم قرارداد می‌باشد.

نظرات

نظرات

پاسخ به نظــر بازگشت به حالت عادی ثبت نظر

نـــام
ایمیل
نظر شما
کد امنیتی (حروف بزرگ) Captcha
اطلاعات خبر
تاریخ خبر ۱۳۹۶/۱۰/۲۷
تعداد بازدید خبر ۱۶۵۴
تعداد رای : ۹