برگزاری سمینار آشنایی با طراحی صنعتی

برگزاری سمینار آشنایی با طراحی صنعتی در حوزه محصولات دانش بنیان توسط مؤسسه خدمات توسعه فناوری تا بازار ایرانیان (کریدور)

سمینار آشنایی با طراحی صنعتی در حوزه محصولات دانش بنیان توسط مؤسسه خدمات توسعه فناوری تا بازار ایرانیان و با حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و ستاد ویژه توسعه فناوری نانو در دیماه سال جاری برگزار شد.
 
filereader.php?p1=main_94736f55b86a7e8d1

سمینار آموزشی «آشنایی با طراحی صنعتی محصولات دانش‌بنیان» روز یکشنبه ششم دیماه توسط مؤسسه خدمات فناوری تا بازار ایرانیان در محل کانون اسلامی انصار برگزار گردید. در این سمینار ۴ ساعته که به منظور آشنایی مخاطبان با اصول، فرایند و لزوم طراحی صنعتی برای محصولات و تجهیزات ساخته شده با فناوری‌های پیشرفته طراحی شده بود، در مجموع ۳۸ نفر از مدیران شرکت‌های دانش‌بنیان و یا فعال در حوزه فناوری نانو با حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و ستاد ویژه توسعه فناوری نانو حضور یافتند.

filereader.php?p1=main_36e46099c20be9611

این جلسه با سخنرانی دکتر حامد افشاری، مدیرعامل مؤسسه خدمات فناوری تا بازار در زمینه لزوم حمایت قشر سیاست‌گذار از توسعه فناوری‌های نوین آغاز شد. سپس دکتر سید رضا مرتضایی، استاد دانشگاه علم و صنعت و مشاور مؤسسه در زمینه طراحی صنعتی به بیان مسائلی از قبیل ارزش‌های طراحی صنعتی، اثر زیبایی محصول در جلب نظر مشتری، اثر منفی تناقضات بین طراحی و عملکرد یک محصول به خصوص در حوزه فناوری‌های پیشرفته و نیز روند تغییرات طراحی با توجه به دوره عمر محصولات پرداخت. بخش بعدی سمینار به صحبت‌های دکتر ناصر کلینی، استاد دانشگاه علم و صنعت به عنوان دیگر مشاور طراحی صنعتی مؤسسه اختصاص داشت. ایشان نیز صحبت‌های خود را که به طور کلی به اهمیت طراحی از جنبه ارتباط انسان و تجهیزات اختصاص داشت در سه شاخهٔ عوامل مؤثر در طراحی محصول، ابعاد فیزیولوژیکی و روانشناسانهٔ ارگونومی محصولات و نهایتاً معرفی نقش برخی عناصر ادراکی مانند رنگ، انحنا و نسبت طلایی مطرح نمود. در ادامه این سمینار، فیلم مصاحبه با مهندس احمد مهدوی، مدیرعامل شرکت دانش‌بنیان پوشش‌های نانوساختار پخش شد که درباره تجربه اصلاح طراحی صنعتی یکی از محصولات خود صحبت می‌نمود. مهندس مهدوی ضمن تأکید بر لزوم انجام طراحی صنعتی قوی برای ورود به بازارهای بین‌المللی، انجام این کار از طریق شرکت‌های متخصص و حرفه‌ای را نیز یک امر حیاتی دانست. پس از پخش فیلم، مهندس ناصر امامی رضوی، مدیرعامل شرکت آکسون کارگزار طراحی صنعتی مؤسسه، فرایند عملی اصلاح طراحی صنعتی محصولات را تشریح و در مورد تعدادی از پروژه‌های انجام شده در زمینه تجهیزات دانش‌بنیان بحث نمود. در ادامه نیز مهندس حسن قاسمی، مسئول کریدور صادرات محصولات دانش‌بنیان، به بیان حمایت‌های مؤسسه از شرکت‌ها در زمینه‌های مختلف توسعه کسب و کار و علی‌الخصوص طراحی صنعتی پرداخت. در بخش پایانی نیز شرکت‌کنندگان، سؤالات و ابهامات خود را در قالب پنل پرسش و پاسخ با سخنرانان مختلف سمینار مطرح نمودند.

filereader.php?p1=main_ef19dbf913eced85d

شایان ذکر است مؤسسه خدمات فناوری تا بازار، در آینده برنامه‌های آموزشی مشابه دیگری را نیز به منظور حمایت از توسعه کسب و کارهای حوزه فناوری‌های نوین، طراحی و برگزار خواهد کرد.
نظرات

نظرات

پاسخ به نظــر بازگشت به حالت عادی ثبت نظر

Captcha
اطلاعات خبر
تاریخ خبر ۱۳۹۴/۱۰/۰۶
تعداد بازدید خبر ۱۹۳۵
تعداد رای : ۱۳